Recenzja hostingu
dhosting.pl

Dokładny test i szczegółowa recenzja hostingu dhosting.pl. Oceniam ofertę, parametry, prędkość, skrzynkę e-mail, zabezpieczenia, dostępność, panel, wsparcie techniczne oraz opinie innych użytkowników. Przedstawiam wady i zalety tego hostingu.

Kod rabatowy dhosting.pl: xna5prhostna rejestrację serwera.
 • Prosta oferta hostingowa z jednym pakietem

 • Dobrej jakości support

 • 14 – dniowy okres testowy

 • Dostęp do SSH

Laptop ze stroną ofertową dhosting.pl

Moja ocena hostingu: 4.2/5

4/5

Bezpieczeństwo

4.5/5

Oferta

4.5/5

Panel Klienta

3.8/5

Wydajność

4/5

Support

Podstawowe informacje

Dhosting.pl to firma, która istnieje na polskim rynku hostingowym od 2007 roku. Firma posiada siedzibę w Warszawie i jak podkreśla na stronie WWW w pełni polski kapitał. Oprócz hostingu w dhosting.pl możemy zarejestrować domeny i certyfikaty SSL.

Dhosting.pl posiada ofertę zupełnie inną niż pozostałe firmy hostingowe dostępne na polskim rynku. Operator oferuje tylko jeden pakiet — Elastyczny Web Hosting. Sprawdźmy, co hosting oferuje w standardzie?

 • nielimitowany transfer danych,
 • dostęp do SSH,
 • nielimitowana liczba dodanych domen, utworzonych kont pocztowych i baz danych,
 • kopie zapasowe stron WWW do 7 dni wstecz,
 • instalator aplikacji CMS,

Na czym polega elastyczność hostingu dhosting.pl? Dhosting.pl oferuje automatyczną skalowalność zasobów. Jeśli na naszej stronie pojawi się duży ruch i zasoby zostaną wykorzystane, to przy włączonej opcji automatycznego skalowania zasobów zostaną one podniesione, tak, by serwer był w stanie obsłużyć większy ruch na stronie. To bardzo ciekawe rozwiązanie, które pozwala automatycznie zwiększyć pamięć RAM serwera ze standardowych 2 GB do nawet 64 GB. W przypadku procesora możemy skorzystać maksymalnie z taktowania 24 GHz oraz dysku twardego o pojemności 1 TB. Ciekawe rozwiązanie! Większe zasoby wiążą się oczywiście z dodatkowymi kosztami, więc jeśli nie chcesz ponosić dodatkowych kosztów i nie wykorzystujesz dodatkowych zasobów, możesz wyłączyć tę opcję.

Oferta hostingowa firmy dhosting.pl
Oferta hostingowa dhosting.pl

Co ważne dhosting.pl oferuje bezpłatną migrację zarówno stron WWW, jak i skrzynek pocztowych od innego operatora. Podczas migracji usług oferują wsparcie i przeprowadzenie przez cały proces przeniesienia danych.

Firmy hostingowe działające na polskim rynku przeważnie oferują okres próbny, w którym możemy przeanalizować usługę bez wydawania pieniędzy. Zazwyczaj trwa on 14 dni. Tak samo jest w dhosting.pl. Możesz skorzystać z 14-dniowego okresu próbnego i przetestować hosting bez żadnych opłat.

DyskSSD od 50 GB
ProcesorIntel Xeon Gold 6132
TransferBez limitu
Okres testowyTak, 14 dni
BackupTak, codzienny z 7 dni
Bezpłatny certyfikat SSLTak, Let’s Encrypt
Cena w pierwszym roku239,95 zł netto
Cena odnowienia299 zł netto za rok

Trzeba przyznać, że pomimo tego, że oferta dhosting.pl jest nietypowa (w porównaniu z ofertami innych firm hostingowych), to jest prosta i przejrzysta. Klient nie musi w zasadzie zastanawiać się jaki pakiet wybrać — wybiera jedyną dostępną opcję, której parametry może skalować w trakcie jej użytkowania. Minusem tej oferty jest to, że nie znajdziemy w dhosting.pl serwera poniżej 200 zł netto. W związku z tym osoby szukające niedrogiego rozwiązania, które wystarczy dla jednej strony WWW i kilku skrzynek będą musiały zapłacić więcej, niż u konkurencji. To jest minus tej oferty.

Warto również pochwalić dhosting.pl za wykorzystanie w miarę nowych procesorów Intel Xeon Gold 6132 oraz dysków twardych w technologii NVME.

Podsumowując dhosting.pl posiada ciekawą ofertę, jednak nie znajdziesz w niej małego pakietu dedykowanego jednej stronie WWW — to mały minus. W związku z tym oceniam ofertę dhosting.pl na 4.5.

Testy wydajnościowe

Do testów wybrałam jedyny oferowany przez dhosting.pl pakiet — Elastyczny Web Hosting. W standardzie pakiet oferuje 1 GHz CPU, 2 GB pamięci RAM i 50 GB dysk SSD NVME.
Na serwerze zainstalowałam WordPressa w wersji 6.1.1, z zainstalowanymi wtyczkami Elementor, WooCommerce, Yoast SEO, Contact Form 7, Better Search Replace oraz Jetpack. Wszystkie wtyczki pobrałam z repozytorium WordPressa w wersji bezpłatnej. Dodatkowo zainstalowałam motyw Astra pobrany bezpośrednio z repozytorium motywów WordPressa i dodałam treści demo. Wersja PHP ustawiona dla strony podczas testów to 8.0.

W tej konfiguracji przetestowałam wszystkie hostingi, których recenzje znalazły się w rankingu. Pozwoliło mi to rzetelnie ocenić każdy z osobna.

Do testów wydajnościowych skorzystałam z następującego zestawu narzędzi:

Poniżej znajdziesz szczegółowy opis przeprowadzonych przeze mnie testów.

1. Test prędkości – TTFB

TTFB (Time To First Byte) to wskaźnik opisujący czas wygenerowania pierwszego bajtu pierwszej odpowiedzi przez serwer na zapytanie wysłane przez przeglądarkę. Mówiąc prościej, jest to czas, w którym serwer odpowiada przeglądarce po wpisaniu przez nas adresu URL w pasku adresu. Im mniejsza wartość TTFB, tym lepsza wydajność strony internetowej. Jest to ważny wskaźnik ustalania jakości dostarczanej usługi.

Pomiar TTFB przeprowadziłam przy użyciu narzędzia GTMetrix, w którym do testów wybrałam serwery zlokalizowane w Londynie. Dhosting.pl osiągnął najniższy TTFB na dość wysokim poziomie 1 sekundy (mniej = lepiej). W porównaniu z innymi hostingami dostępnymi na polskim rynku to dość dużo.

Wynik testu TTFB hostingu dhosting.pl
Wynik testu TTFB hostingu dhosting.pl

Korzystając z narzędzia GTMetrix przetestowałam również onLoad Time, czyli parametr wskazujący czas załadowania się strony i pobrania jej wszystkich zasobów. W tym przypadku dhosting.pl też poradził sobie niezbyt dobrze osiągając najniższy czas 1.9s (mniej = lepiej). To ponownie dużo więcej, niż większość serwerów dostępnych na polskim rynku hostingowym.

Podsumowując testy TTFB i Onload Time dhosting.pl wypada przeciętnie. Ten parametr wydajności oceniam na 3.

2. Test dużego ruchu

Przeprowadziłam test dużego obciążenia na stronie WWW za pomocą narzędzia Loader.io. Wybrałam test Maintain client load, który symuluje utrzymanie stałej liczby użytkowników (od 0 do 250) w ciągu jednej minuty, wysyłając określoną liczbę zapytań za pośrednictwem protokołu HTTPS. Poniżej znajdziesz wyniki testu dużego ruchu serwera dhosting.pl.

Wynik testu dużego ruchu dhosting.pl
Wynik testu dużego ruchu dhosting.pl

Serwer dhosting.pl poradził sobie z testem całkiem dobrze. W przypadku większości hostingów dostępnych na polskim rynku ten test nie zostaje ukończony. W przypadku dhosting.pl test został przeprowadzony w pełni i dhosting.pl osiągnął przyzwoity rezultat. Średni czas odpowiedzi przy ekstremalnie dużym ruchu wyniósł 9751 ms i serwer odpowiedział prawidłowo na 409 zapytań. W przypadku 78 zapytań serwer zwrócić błąd 500, a 153 zwrócił Timeout. W porównaniu z innymi hostingami dostępnymi na rynku to dobry wynik, który zasługuje na mocną czwórkę!

3. Wydajność pod kątem WordPressa

Około jedna trzecia stron dostępnych w sieci została stworzona z wykorzystaniem WordPressa — najpopularniejszego i najbardziej rozpowszechnionego narzędzia do tworzenia witryn internetowych. Z tego powodu przetestowałam dostępny hosting pod kątem wydajności WordPressa, korzystając z narzędzia dostępnego w repozytorium wtyczek WordPressa — WPPerformanceTester. Dzięki niemu mogłam zweryfikować, jak serwer radzi sobie z operacjami PHP i bazodanowymi związanymi z funkcjonowaniem WordPressa.

znak zapytania

Co to jest WordPress?

WordPress to bezpłatny system zarządzania treścią (CMS) oparty na języku PHP. Umożliwia tworzenie i zarządzanie stronami internetowymi, blogami i witrynami internetowymi. WordPress oferuje szeroki wybór wtyczek i motywów, dzięki czemu można tworzyć zaawansowane witryny internetowe. WordPress jest jednym z najpopularniejszych systemów CMS na świecie i jest dostępny w wielu językach.

Wynik testu optymalizacji serwera pod kątem WordPressa
Wynik testu optymalizacji serwera pod kątem WordPressa (mniej = lepiej)

Na powyższym wykresie wyniki, jakie osiągnął serwer dhosting.pl zostały oznaczone błękitnym kolorem. Szarym kolorem oznaczona została średnia ogólna z testów wykonanych przy użyciu wtyczki. W przypadku operacji bazodanowych i PHP serwer osiąga wysokie czasy, dużo powyżej przeciętnej. Cały skrypt testowy wykonał się w czasie 12.361 s (mniej = lepiej). W tym przypadku dhosting.pl osiągnął niestety niezbyt dobry wynik. Optymalizację pod kątem WordPressa w przypadku hostingu dhosting.pl oceniam na 3.

4. Wydajność dysku

Dysk twardy jest jednym z kluczowych elementów serwera. Szybkie dyski zapewniają szybkie działanie stron WWW i aplikacji webowych. Dhosting.pl posiada dyski SSD w najwydajniejszej technologii dostępnej na rynku — NVME. Sprawdźmy, jak poradzą sobie w testach.

Do testów dysku wykorzystałam narzędzie dd dostępne w terminalu (połączyłam się z serwerem dhosting.pl po protokole SSH).

$ dd if=/dev/zero of=test bs=64k count=16k conv=fdatasync
16384+0 przeczytanych rekordów
16384+0 zapisanych rekordów
skopiowane 1073741824 bajtów (1,1 GB, 1,0 GiB), 4,70223 s, 228 MB/s

W ramach tego testu sprawdziłam dwa wskaźniki dysku: czas kopiowania danych (im krótszy, tym lepiej) oraz szybkość – im większa, tym lepiej. Wyniki tego testu znajdziesz poniżej:

 • czas: 4,70223 s (mniej = lepiej),
 • prędkość 228 MB/s (więcej = lepiej)

Pomimo wskazania w ofercie, że dhosting.pl korzysta z dysków NVME prędkość kopiowania danych nie jest bardzo wysoka, a czas kopiowania osiągnięty przez serwer jest przeciętny. W związku z tym oceniam ten parametr na 4.

znak zapytania

Co to jest SSD NVME?

SSD z technologią NVME to najwydajniejszy standard dysków SSD dostępnych na rynku. Dyski SSD NVME zapewniają dużą większą wydajność, prędkość odczytu i zapisu danych od standardowych dysków SSD.

5. Testy serwerów DNS

Szybkość ładowania stron jest w dużej mierze uzależniona od serwerów DNS operatora. Przy wpisaniu adresu URL w pasku adresu przeglądarki, czas odpowiedzi na zapytanie otrzymane przez użytkownika jest szczególnie istotny. Aby sprawdzić działanie serwerów DNS, użyłam narzędzia DNS Speed Benchmark, które wskazało czas odpowiedzi hostów DNS w zależności od położenia. Przetestowałam czas dla Europy i dla Polski.

Czas odpowiedzi serwerów DNS dhosting.pl w Europie
Czas odpowiedzi serwerów DNS dhosting.pl w Europie
Czas odpowiedzi serwerów DNS dhosting.pl w Polsce
Czas odpowiedzi serwerów DNS dhosting.pl w Polsce

W tym teście dhosting.pl poradził sobie świetnie w przypadku Polski i dobrze w przypadku Europy. W Polsce czas odpowiedzi jest imponujący i wynosi nawet 3 ms! Brawo! Za tak dobry wynik przyznaję dhosting.pl piątkę!

6. Wydajność procesów PHP i bazy danych

W tym teście sprawdziłam wydajność hostingu pod kątem szybkości wykonywania się procesów PHP. Skrypty PHP i bazy danych to główne elementy nowoczesnych stron WWW, zwłaszcza tych, które oparte są na popularnych aplikacjach CMS, np. WordPress.
Przetestowałam wydajność PHP i bazy danych za pomocą skryptu PHP Benchmark dostępnego na stronie https://github.com/vanilla-php/benchmark-php/blob/master/benchmark.php. To narzędzie zgodne z najnowszymi wersjami PHP.

Wyniki testu wydajności PHP i bazy danych dhosting.pl
Wyniki testu wydajności PHP i bazy danych dhosting.pl (mniej = lepiej)

W teście wydajności PHP i bazy danych dhosting.pl poradził sobie dość średnio. Czasy są wyższe, niż u operatorów, którzy poradzili sobie z tym testem najlepiej. Serwer dhosting.pl wykonał skrypt testowy w czasie 0.641 s. W związku z tym oceniam ten parametr serwera na 3.5.

znak zapytania

Co to jest baza danych?

Baza danych jest systemem przechowywania i organizacji informacji. Składa się z tabel, które zawierają dane, oraz relacji między nimi. Baza danych umożliwia wyszukiwanie informacji, tworzenie raportów i udostępnianie danych. Jest to szczególnie przydatne w zastosowaniach, w których dane są często aktualizowane i wykorzystywane do tworzenia raportów. Bazy danych stanowią również ważną część stron WWW opartych na aplikacjach CMS.

7. Test szybkości łącza

Sprawne łącze internetowe to podstawa działania stron WWW oraz element, który w pewnym stopniu wpływa na szybkość działania stron. W tym teście zweryfikowałam jak kwestia łącza wygląda w dhosting.pl. Podczas testu serwer pobrał plik o wadze 1000 MB z zewnętrznego serwera danych firmy Hetzner. Wynik testu stanowi czas pobrania pliku (mniej = lepiej) oraz średnia prędkość, z jaką był pobierany (więcej = lepiej).

$ wget https://speed.hetzner.de/1GB.bin —-report-speed=bits
--2023-02-01 10:00:44-- https://speed.hetzner.de/1GB.bin
Translacja speed.hetzner.de (speed.hetzner.de)... 88.198.248.254, 2a01:4f8:0:59ed::2
Łączenie się z speed.hetzner.de (speed.hetzner.de)|88.198.248.254|:443... połączono.
Żądanie HTTP wysłano, oczekiwanie na odpowiedź... 200 OK
Długość: 1048576000 (1000M) [application/octet-stream]
Zapis do: `1GB.bin.1'

1GB.bin.1      100%[===================>]  1000M 70,6MB/s   w 43s   

2023-02-01 10:01:27 (23,0 MB/s) - zapisano `1GB.bin.1' [1048576000/1048576000]

--2023-02-01 10:01:27-- http://xn---report-speed=bits-qn9j/
Translacja xn---report-speed=bits-qn9j (xn---report-speed=bits-qn9j)... nieudane: Name or service not known.
wget: nie udało się rozwiązać adresu hosta `xn---report-speed=bits-qn9j'
ZAKOŃCZONO --2023-02-01 10:01:27--
Całkowity czas zegarowy: 44s
Pobrano: 1 plików, 1000M w 43s (23,0 MB/s)

Serwer Dhosting.pl poradził sobie z testem wydajności łącza bardzo dobrze. Pobrał plik w czasie 43 s, osiągając przy tym średnią prędkość na poziomie 23 MB/s. Tak solidny wynik oceniam na 4.

8. Testy wydajnościowe – podsumowanie

TestOcena
Test prędkości – TTFB3/5
Test dużego ruchu4/5
Wydajność pod kątem WordPressa3/5
Wydajność dysku4/5
Testy serwerów DNS5/5
Wydajność procesów PHP i bazy danych3.5/5
Test szybkości łącza4/5
Ogólna ocena za wydajność3.8/5

Pod względem wydajności dhosting.pl ma sporo do poprawy. Pomimo zastosowania dysków SSD NVME serwer wykonuje operacje nie zbyt szybko. Dodatkowo na niskim poziomie jest optymalizacja serwera pod kątem WordPressa. Biorąc pod uwagę wyniki jednostkowych testów wydajności, oceniam ten parametr hostingu na 3.8.

Testy bezpieczeństwa

Po zweryfikowaniu wydajności serwera dhosting.pl przyszedł czas na sprawdzenie hostingu pod kątem bezpieczeństwa.

1. Kopie zapasowe

Jako pierwszy element zweryfikowałam kwestię backupów dostępnych w dhosting.pl. Dhosting.pl wykonuje kopie zapasowe plików stron WWW, baz danych i skrzynek pocztowych raz na dobę. W przypadku plików i baz danych dhosting.pl udostępnia kopie z 7 ostatnich dni, natomiast w przypadku kopii skrzynek pocztowych jest to zaledwie jeden dzień.

Dhosting.pl udostępnia w Panelu możliwość zarządzania kopiami zapasowymi oraz przywrócenia strony WWW i skrzynki pocztowej. Narzędzie jest bardzo wygodne w obsłudze i intuicyjne — duży plus!

PlusyMinusy
backup wykonywany co 24 godzinydostęp do kopii jedynie z ostatnich 7 dni
możliwość przywrócenia strony WWW samodzielnie bezpośrednio w Panelu w przypadku poczty dostęp tylko do jednej – ostatniej kopii zapasowej
możliwość przywrócenia skrzynki pocztowej samodzielnie bezpośrednio w Panelu 

Narzędzie zarządzania kopiami zapasowymi dostępne w Panelu oceniam bardzo pozytywnie, jednak szkoda, że dhosting.pl przechowuje kopie z dość krótkiego okresu (zwłaszcza w przypadku poczty e-mail).

2. Transfer plików

Ważnym aspektem podczas korzystania z serwera jest bezpieczeństwo przesyłanych danych. Dhosting.pl wspiera wszystkie popularne szyfrowane protokoły wymiany plików, których listę znajdziesz poniżej.

FTPs
SFTP
SSH
znak zapytania

Co to jest FTPs i SFTP?

FTPs i SFTP to rozszerzenia protokołu wymiany plików FTP, które pozwalają na szyfrowanie danych dostępowych i/lub przesyłanych danych. FTPS szyfruje jedynie dane dostępowe, natomiast podczas połączenia poprzez SFTP szyfrowane są również wysyłane i odbierane dane.

Dostęp do SSH możemy w łatwy sposób aktywować samodzielnie w Panelu Klienta. Po zalogowaniu wystarczy przejść do zakładki Zaawansowane -> Secure Shell (SSH).

znak zapytania

Co to jest SSH?

SSH to protokół komunikacyjny służący do łączenia się ze zdalnymi komputerami, np. serwerami. Dzięki SSH możesz efektywnie zarządzać plikami, wykonywać na nich operacje, archiwizować pliki i katalogi otrzymać dostęp do usług MySQL, rsync, PHP oraz wiele innych.

Zgodnie z powyższym zestawieniem dhosting.pl oferuje komplet szyfrowanych protokołów wymiany danych z serwerem.

3. Separacja katalogów

Każda witryna internetowa, szczególnie ta zbudowana na systemie CMS, np. WordPress jest podatna na zainfekowanie. Jeśli na serwerze posiadamy więcej niż jedną witrynę, infekcje mogą się przenosić pomiędzy nimi. Aby się przed tym uchronić, należy skorzystać z separacji katalogów.

znak zapytania

Do czego służy separacja katalogów?

Separacja jest szczególnie ważna, jeśli na serwerze posiadasz więcej, niż jedną stronę WWW. Jeśli katalogi Twoich stron mają włączoną separację i na jednej ze stron wystąpi infekcja wirusowa, to wirus nie przedostanie się do katalogu drugiej strony. Separacja ogranicza dostęp skryptom tylko do katalogu strony.

Dhosting.pl oferuje możliwość zarządzania separacją, ale niestety nie możemy zrobić tego samodzielnie w Panelu. Zmiany w zakresie separacji stron może wprowadzać jedynie obsługa klienta, więc konieczny jest kontakt z pomocą techniczną.

4. WAF

WAF (z ang. Web Application Firewall) jest zaporą sieciową, która chroni aplikacje webowe i strony internetowe przed popularnymi atakami. Dzięki niej hosting jest chroniony przed atakami wysycającymi zasoby i wyciekami danych.

Serwery dhosting.pl oferują firewall aplikacji (WAF), który zapewnia, że są one odporne na różnego rodzaju ataki, w tym ataki DDoS. WAF zapewnia stabilne funkcjonowanie strony internetowej i zmniejsza ryzyko zainfekowania.

5. Zabezpieczenia poczty

Następnym ważnym elementem są zabezpieczenia dotyczące poczty elektronicznej, czyli popularnego maila, którego używamy na co dzień do wysyłania i odbierania wiadomości. Serwery pocztowe dhosting.pl udostępniają popularne narzędzia zabezpieczające, które chronią skrzynkę przed nieautoryzowanymi wysyłkami lub próbami podszycia się pod nadawcę wiadomości.

Mechanizmy zabezpieczające pocztę

Działanie wdrożonych mechanizmów weryfikowałam wysyłając i odbierając wiadomości na różne serwery pocztowe (m.in. Gmail, Onet Poczta i poczta WP.pl) oraz sprawdzając nagłówki wiadomości. Poniżej znajdziesz listę dostępnych mechanizmów zabezpieczających pocztę w dhosting.pl.

SPF
DKIM
DMARC

W przypadku SPF i DKIM możemy aktywować te mechanizmy podczas tworzenia skrzynki e-mail. DMARC niestety musimy dodać ręcznie.

6. SSL

Certyfikaty SSL umożliwiają połączenie z Twoją stroną internetową za pośrednictwem zaszyfrowanego protokołu https://, dzięki czemu Twoje dane są bezpieczne podczas przesyłania między Twoją stroną a jej użytkownikami. Jeśli Twoja domena jest wyposażona w aktywny certyfikat SSL, będziesz mógł to zobaczyć na pasku adresu przeglądarki — obok nazwy domeny pojawi się zamknięta kłódka.

Dhosting.pl oferuje zarówno płatne certyfikaty komercyjne (dostępne od 99 zł netto za rok) oraz bezpłatny certyfikat SSL Let’s Encrypt. Instalacji certyfikatu możemy dokonać bezpośrednio w Panelu Klienta w ustawieniach strony WWW.

Okno aktywacji certyfikatu SSL w dhosting.pl
Okno aktywacji certyfikatu SSL w dhosting.pl

7. Zabezpieczenia DNS

Niestety w ofercie dhosting.pl nie znalazłam dodatkowych zabezpieczeń DNS, takich jak DNSSEC, czy DNS Anycast. Nie jest to duży minus, ale należy o tym wspomnieć.

znak zapytania

Co to jest DNSSEC?

DNSSEC to technologia zapewniająca bezpieczeństwo protokołu DNS. Umożliwia ona weryfikację (autentyczność) domen i odpowiedzi DNS, aby upewnić się, że użytkownik jest przekierowany do właściwej witryny internetowej. Technologia DNSSEC używa cyfrowego podpisu do zabezpieczenia odpowiedzi DNS, dzięki czemu odpowiedzi są zaszyfrowane i zweryfikowane przed przekazaniem użytkownikowi.

8. Bezpieczeństwo – podsumowanie

Dhosting.pl oferuje wiele w kwestiach zabezpieczeń hostingu. Otrzymujemy dostęp do wygodnego narzędzia pozwalającego na zarządzanie kopiami zapasowymi, jednak same kopie przechowywane są przez dhosting.pl dość krótko. Operator udostępnia również szyfrowane protokoły wymiany plików z serwerem oraz zabezpieczenia poczty e-mail. Z minusów warto wspomnieć o niewspieraniu najnowszej wersji PHP i braku możliwości samodzielnego zarządzania separacją z poziomu Panelu KLienta. Bezpieczeństwo w dhosting.pl oceniam na 4.

Testy panelu

Po zarejestrowaniu hostingu otrzymujemy dostęp do panelu zarządzania usługami, który dhosting.pl nazywa dPanelem. dPanel pozwala kompleksowo zarządzać wszystkimi posiadanymi usługami i oferuje mnóstwo opcji — widać, że jest to dopracowana aplikacja.
Poza standardowymi zakładkami związanymi z płatnościami, czy zarządzaniem domenami i certyfikatami SSL mamy dostęp do rozbudowanej zakładki administracji hostingiem i kilku opcji zaawansowanych. Przyjrzyjmy się bliżej panelowi oferowanemu przez dhosting.pl.

1. Dostępne narzędzia

dPanel jest rozbudowaną aplikacją i oferuje sporo ciekawych funkcji i narzędzi. Od prostych opcji zarządzania strefą DNS domeny do zaawansowanych opcji zarządzania Redisem, czy zadaniami Cron. Przyjrzyjmy się najciekawszym narzędziom dostępnym w Panelu Klienta dhosting.pl.

Wśród funkcjonalności związanych z zarządzaniem hostingiem znajdziemy menedżer zadań Cron. Przy użyciu prostego formularza możemy dodawać zadania Cron i ustawić jego opcje.

Okno dodawania nowego zadania Cron w Panelu dhosting
Okno dodawania nowego zadania Cron w Panelu dhosting.pl

W dPanelu znajdziemy również instalator aplikacji CMS. Wystarczy, że przejdziesz do zakładki Strony WWW -> Dodaj -> Aplikację WWW. Instalator umożliwia popularnych aplikacji CMS, takich jak WordPress, Joomla, PrestaShop, czy Drupal. Niestety instalator dPanelu instaluje przestarzałe wersje systemów CMS. Dla przykładu WordPress dostępny jest w wersji 5.6, która była wydana w styczniu 2021 – uważam to za minus. Przestarzałe oprogramowanie jest dużo bardziej podatne na infekcje i ataki niż najnowsze wersje aplikacji.

Okno instalatora aplikacji CMS w panelu dhosting.
Okno instalatora aplikacji CMS w panelu dhosting.

W dPanelu mamy również możliwość samodzielnej aktywacji Redisa, który pozytywnie wpłynie na działanie naszej strony WWW. Dostępność Redisa w dhosting.pl to spory plus!

Okno aktywacji Redisa w dhostingu
Okno aktywacji Redisa w dhosting.pl
znak zapytania

Co to jest Redis?

Redis to bardzo szybka, wydajna i skalowalna baza danych NoSQL. Może przechowywać dane w postaci klucz-wartość, struktury danych (takie jak listy, zbiory, hasze i zakresy), a także zaawansowane struktury danych, takie jak geoprzestrzenne indeksy. Redis ma wiele zalet, w tym szybkość i wysoce skalowalną architekturę, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla aplikacji wymagających wysokiej wydajności.

Na uwagę zasługuje również narzędzie pozwalające przywrócić stronę WWW z jednej z dostępnych kopii zapasowych. Możemy to zrobić samodzielnie w Panelu Klienta — to rozwiązanie również zasługuje na pochwałę! Narzędzie jest intuicyjne, dzięki czemu nawet początkujący poradzą sobie z przywróceniem strony WWW. Ta kwestia wygląda podobnie w przypadku skrzynek e-mail.

Widok narzędzia do przywracania strony WWW z kopii zapasowej
Widok narzędzia do przywracania strony WWW z kopii zapasowej

2. Zabezpieczenia panelu

Panel Klienta to miejsce, w którym mamy dostęp do wszystkich naszych usług. W Panelu możemy również zmienić dane dostępowe w zasadzie do każdej części naszego hostingu — strony WWW, kont FTP, czy skrzynek mailowych. Ważne, by Panel był odpowiednio zabezpieczony i uchroniony przed nieautoryzowanym logowaniem.

W zakresie bezpieczeństwa dPanelu dhosting.pl oferuje możliwość aktywacji weryfikacji dwuetapowej, czyli dodatkowego zabezpieczenia logowania poprzez konieczność podania dodatkowego kodu weryfikacyjnego, który możemy wygenerować w specjalnej aplikacji, np. Google Authenticator, Microsoft Authenticator, itp.

Funkcję można bardzo łatwo włączyć w Panelu Klienta, wystarczy przejść do zakładki z nazwą profilu i wybrać opcję Weryfikacja dwuetapowa (2FA).

Opcja włączenia 2FA w panelu dhosting.pl
Opcja włączenia 2FA w panelu dhosting.pl

3. Kooperacja

Webdeveloperzy i agencje tworzące strony wiedzą, że zarządzanie hostingami klientów nie jest proste. Przesyłanie danych dostępowych nie należy do bezpiecznych. Developerzy w wielu przypadkach rejestrują serwery w imieniu klientów. Często wtedy zadają sobie pytanie, czy klient przejmie serwer i będzie go dalej opłacał? Czy nie pojawi się jakiś problem podczas procedury przekazania?

Dhosting.pl wychodzi naprzeciw tym zmartwieniom. Kooperacja pozwala na tworzenie subkont na Twoim koncie w dPanelu i nadawanie dostępu do Twojego konta innym użytkownikom. Tworząc konto, możesz wybrać jaki rodzaj dostępu chcesz nadać. Dodatkowo konto możesz zmodyfikować i usunąć w dowolnym momencie. Dzięki temu narzędziu praca na koncie klienta stanie się prosta i nieobarczona ryzykami. Dodatkowo korzystając z kooperacji, nadajemy dostęp w sposób bezpieczny, ponieważ nie musimy przesyłać danych dostępowych.
Trzeba przyznać, że to świetne narzędzie.

Okno główne narzędzia Kooperacja
Okno główne narzędzia Kooperacja

4. Testy panelu – podsumowanie

dPanel jest nowoczesny, intuicyjny i bardzo rozbudowany. Posiada szereg funkcji niedostępnych u innych operatorów. Niestety ma też kilka minusów, np. autoinstalator, który instaluje przestarzałe aplikacje CMS. Dodatkowo warto wspomnieć, że dPanel dostępny jest również w języku angielskim.

ZaletyWady
✔ możliwość dodawania/edycji zadań Cron✗ autoinstalator instaluje przestarzałe wersje aplikacji CMS
✔ możliwość aktywacji SSH z poziomu Panelu
✔ możliwość aktywacji Redis z poziomu Panelu
✔ logowanie dwuetapowe
✔ możliwość udostępnienia konta innemu użytkownikowi
✔ dostęp do czatu z pomocą techniczną bezpośrednio w Panelu
✔ angielska wersja językowa

Podsumowując, bardzo pozytywnie oceniam Panel dhosting.pl. Jest to bardzo rozbudowane narzędzie, które pomimo kilku minusów zasługuje na 4.5!

Testy RODO

Wiele stron WWW przetwarza dane swoich użytkowników. Jednak, by robić to zgodnie z prawem, należy zawrzeć umowę powierzenia przetwarzania danych osobowych ze swoim hostingodawcą.

Dhosting.pl oferuje możliwość wygenerowania takiej umowy bezpośrednio w Panelu Klienta. Wystarczy przejść do zakładki Umowy i kliknąć przycisk Dodaj. Po wypełnieniu formularz umowa zostanie wygenerowana i podpisana.

Generator umów dostępny w dhosting.pl
Generator umów dostępny w dhosting.pl

Testy supportu

Obsługa techniczna hostingu to istotny element oferty hostingodawcy. Jeśli nie jest na wysokim poziomie, to może skutecznie odstraszyć klientów. Sprawdź jak wypadła obsługa techniczna dhosting.pl.

1. Dostępne kanały supportu

Dhosting.pl oferuje wiele kanałów pomocy technicznej. Pomoc mailowa (w tym wysyłanie zgłoszeń poprzez dPanel) udzielana jest 24 h / 7 dni w tygodniu, natomiast infolinia i czat dostępne są jedynie w dni robocze w godzinach 9:00-17:00.
Dodatkowo możemy skorzystać z formularza kontaktowego dostępnego na stronie https://dhosting.pl/kontakt, jednak w tym przypadku czas oczekiwania na odpowiedź będzie taki jak w przypadku pomocy udzielonej kanałem mailowym. Podobnie wygląda korzystanie z usługi Helpdesk24, dostępnej w Panelu Klienta — to nic innego jak mailowa obsługa zgłoszeń, tylko przeniesiona do samego Panelu. W tym miejscu znajdziemy również zapisu czatów prowadzonych z pomocą techniczną w dPanelu.

Infolinia+48 22 292 01 01
E-mailbok@dhosting.pl
Czatdostępny na stronie https://dhosting.pl/
Formularz kontaktowydostępny na stronie https://dhosting.pl/kontakt
Helpdesk24dostępny w Panelu Klienta

Dhosting oferuje wiele kanałów kontaktu, jednak większość dostępna jest jedynie w dni robocze w godzinach 9:00-17:00. Pod tym względem mogłoby być trochę lepiej.

2. Informacje o testach

Podczas testów korzystałam z pomocy na czacie, wysyłając maile oraz tworząc zgłoszenia w systemie Helpdek24 dostępnym w Panelu Klienta.

Obsługę klienta weryfikowałam o różnych porach dnia i w różne dni tygodnia.
Poniżej znajdziesz podsumowanie testów supportu, które przeprowadziłam.

3. Testy supportu

 • Czat -nawet w dni robocze odpowiedź otrzymywałam bardzo szybko — w ciągu 5-10 minut konsultant odpisywał rzetelnie i ze szczegółami na moje pytania.
 • E-mail – w przypadku tego kanału kontaktu czas odpowiedzi był dość długi i wynosił średnio ok. 6-8 godzin. Jeśli zależy Ci na otrzymaniu szybkiej odpowiedzi, zachęcam do skorzystania z czatu lub infolinii.

4. Testy supportu – podsumowanie

Podsumowując – dhosting.pl oferuje dobry support. Konsultanci odpowiadają szczegółowo i merytorycznie. Szybkość uzyskania odpowiedzi różni się od wybranego kanału kontaktu, jednak trzeba przyznać, że na czacie pomoc można uzyskać błyskawicznie! Warto jednak podkreślić, że szybka pomoc na czacie i infolinii dostępna jest tylko w dni robocze w godzinach 9:00-17:00 – to spory minus. W związku z tym oceniam support dhosting.pl na czwórkę!

Opinie o firmie

Dhosting działa na polskim rynku od 2007 roku i ma siedzibę w Warszawie.

Dane firmy:

dhosting.pl Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 98
00-807 Warszawa

Firma posiada wiele pozytywnych opinii zarówno w Google, jak i na Facebooku.

Wizytówka dhosting.pl w serwisie Google
Wizytówka dhosting.pl w serwisie Google
Wizytówka dhosting.pl w serwisie Facebook
Wizytówka dhosting.pl w serwisie Facebook

Najwięcej osób udzielających opinii chwali dobry support i elastyczność oferty hostingowej. Uważam, że to duże atuty dhostingu.pl.

Podsumowanie

Po przeanalizowaniu oferty hostingowej i przetestowaniu hostingu dhosting.pl mogę śmiało polecić wybór usług tej firmy wszystkim, którzy szukają wydajnego i szybkiego hostingu, opartego na najnowszej infrastrukturze serwerowej. Optymalizacja serwerów pod kątem stron WWW i stron WordPress sprawi, że nawet rozbudowane strony (z dobrze zoptymalizowanym kodem) będą ładować się szybko. Dzięki oferowanym zabezpieczeniom serwerów WWW i pocztowych nie musimy obawiać się infekcji oraz ataków, np. DDoS.
Pod względem supportu jest OK — świetna pomoc techniczna, ale na czacie i infolinii dostępna jedynie w dni robocze w godzinach 9:00-17:00.
Sumując wszystkie oceny wystawiam dhosting.pl ogólną ocenę 4.2.

check mark

Moja ocena hostingu

4.2 / 5

4/5

Bezpieczeństwo

4.5/5

Oferta

4.5/5

Panel Klienta

3.8/5

Wydajność

4/5

Support

Sprawdź kod rabatowy dhosting.pl

i zyskaj 20% rabatu na rejestrację serwera!

Kod rabatowy na hosting dhosting.pl: xna5prhostna rejestrację serwera