Recenzja hostingu hitme.pl

Poniżej znajdziesz obiektywną i szczegółową recenzję oraz test hostingu hitme.pl. Sprawdź wyniki testów i dowiedz się, czy warto zarejestrować hosting hitme.pl.

Kod rabatowy na hosting hitme.pl: H8HXISOJH475na rejestrację serwera.
 • Brak limitu ilości skrzynek pocztowych,

 • Szybkie dyski NVME,

 • Dwuskładnikowe logowanie do Panelu Klienta

Laptop ze stroną ofertową hitme.pl

Moja ocena hostingu: 3/5

4/5

Bezpieczeństwo

4/5

Oferta

2/5

Panel Klienta

3.2/5

Wydajność

2/5

Support

Podstawowe informacje

Hitme.pl to firma z siedzibą w Gdańsku, która działa na polskim rynku od 15 lat. W ofercie poza hostingiem hitme.pl zapewnia możliwość rejestracji domen, certyfikatów SSL i serwerów VPS oraz dedykowanych.

Hitme.pl posiada w swojej ofercie wiele pakietów hostingowych podzielonych na grupy (Hosting WWW, Hosting WordPress, Hosting PrestaShop oraz Elastyczny Hosting), w ramach których oferuje:

 • nielimitowany transfer danych,
 • dostęp do SSH (niedostępne w najniższych pakietach),
 • darmowy certyfikat SSL Let’s Encrypt,
 • instalator aplikacji CMS,

Ceny pakietów hostingowych przeznaczonych dla WordPressa startują od 50 zł netto w pierwszym roku dla pakietu WordPress START. Najwyższy pakiet polecany dla WordPressa – WordPress MAXI kosztuje w pierwszym roku 406,10 zł netto. Warto jednak zwrócić uwagę, że ceny odnowienia serwerów w home.pl są o połowę wyższe, ponieważ w pierwszym roku obowiązuje cena z 50% zniżką. Dla przykładu najniższy pakiet sugerowany dla WordPressa w kolejnych latach kosztuje 100zł netto za rok.
Warto również wspomnieć, że hitme.pl dla pakietów przeznaczonych dla WordPressa hitme.pl umożliwia wybranie opcji miesięcznej płatności. W przypadku wyboru takiej opcji nie możemy jednak skorzystać ze zniżki w pierwszym roku.
Poniżej znajdziesz ofertę pakietów Hosting WordPress Hitme.pl:

Oferta Hostingów WordPress Hitme.pl
Oferta Hostingów WordPress Hitme.pl

Po przeanalizowaniu oferty hostingów WordPress Hitme.pl na początek zachęcam do wyboru pakietu polecanego przez hostingodawcę – WordPress GO. To pakiet, który oferuje przyzwoite parametry techniczne i powinien sprawdzić się nawet dla kilku standardowych stron WWW.

Hitme.pl oferuje dodatkowo bezpłatną migrację stron WWW i skrzynek pocztowych od innych operatorów, jednak jest ona limitowana. Bezpłatnie Hitme.pl przeniesie maksymalnie 50 GB danych, 5 domen i 10 skrzynek pocztowych, więc jeśli posiadacie więcej skrzynek pocztowych lub domen, albo po prostu kilka dużych stron WWW to niestety będziecie musieli zapłacić za migrację.

Większość firm hostingowych dostępnych na polskim rynku oferuje bezpłatny okres testowy, który pozwala sprawdzić działanie serwera przez zakupem. Niestety Hitme.pl nie udostępnia darmowe okresu próbnego. Proponuje jedynie wykupienie serwera na miesiąc – szkoda.

Oferta hostingowa Hitme.pl jest złożona i choć podzielono pakiety na poszczególne grupy (Hosting WWW, Hosting, WordPress, Hosting PrestaShop, Elastyczny Hosting) to początkujący może mieć problem z wyborem pakietu odpowiedniego do swoich potrzeb.

DyskSSD NVME od 5 GB do 120 GB
oraz od 10 GB do 100 GB dla pakietów Hostginw WordPress
ProcesorIntel Xeon E5
TransferBez limitu
Okres testowyNie
BackupTak, codzienny z od 7 dni 30 dni (w zależności od pakietu)
Bezpłatny certyfikat SSLTak, Let’s Encrypt
Cena w pierwszym rokuod 50 zł netto (dla pakietów Hosting WordPress)
Cena odnowieniaod 100 zł netto za rok (dla pakietów Hosting WordPress)

W tym miejscu warto również wspomnieć o ciekawym rozwiązaniu dostępnym w ofercie hostingowej Hitme.pl – Elastycznym hostingu. To usługa, którą Hitme.pl plasuje pomiędzy standardowym hostingiem współdzielonym a serwerem VPS. W pakiecie elastycznego hostingu otrzymujemy możliwość skalowalności zasobów, czyli zwiększenia, bądź zmiejszenia ich w zależności od aktualnych potrzeb. To rozwiązanie może być dobre dla osób prowadzących sklep internetowy. W chwilach dużego ruchu na stronie (np. podczas akcji promocyjnych, czy Black Friday) możemy czasowo zwiększyć zasoby serwera, tak by pomimo dużego ruchu sklep działał szybko – ciekawe rozwiązanie!
Pomimo lekkiego zagmatwania oferty ceny są przystępne. Koszty odnowienia są o połowę wyższe od cen rejestracji, więc jest to raczej standardowa polityka. W związku z tym oceniam ofertę Hitme.pl na 4.

znak zapytania

Co to jest VPS?

VPS (z ang Virtual Private Server), czyli wirtualny serwer prywatny. Jest to wirtualne środowisko, które działa jak fizyczny komputer, dzieląc zasoby między wielu użytkowników. Użytkownicy mają dostęp do oddzielnego systemu operacyjnego i mają pełną kontrolę nad nim. VPS oferuje większą elastyczność niż hosting współdzielony, jednocześnie zapewniając wyższy poziom zabezpieczeń i niezawodności.

Testy wydajnościowe

Spośród oferty pakietów hostingowych dla WordPressa dostępnych w Hitme.pl wybrałem polecany pakiet WordPress GO. Wybór padł na ten pakiet, ponieważ jest to najtańszy pakiet, który oferuje dostęp do serwera po protokole SSH, który był mi niezbędny podczas testów hostingu. Pakiet oferuje 25GB powierzchni dyskowej NVME. Co ciekawe Hitme.pl dorzuca nam w pakiecie dodatkowe 25GB przeznaczone tylko na pocztę e-mail. W pakiecie otrzymujemy nielimitowany transfer i brak limitu domen dodanych do serwera oraz limit 1 vCPU i 2GB pamięci RAM.
Na hostingu zainstalowałem WordPressa w wersji 6.1.1, z zainstalowanymi wtyczkami Elementor, WooCommerce, Yoast SEO, Contact Form 7, Better Search Replace oraz Jetpack. Wszystkie wtyczki pobrałem z repozytorium WordPressa w wersji bezpłatnej. Dodatkowo zainstalowałem motyw Astra pobrany bezpośrednio z repozytorium motywów WordPressa i dodałem treści demo. Wersja PHP ustawiona dla strony podczas testów to 8.0.

W powyższej konfiguracji przetestowałem wszystkie hostingi dostępne w tym rankingu. Dzięki temu mogłesz dokładnie porównać hosting Hitme.pl z pozostałymi.

Do testów wydajnościowych skorzystałem z następującego zestawu narzędzi:

Szczegółowy opis przeprowadzonych przeze mnie testów wydajności hostingu Hitme.pl znajdziesz poniżej.

1. Test prędkości – TTFB

TTFB (z ang. Time To First Byte) to czas potrzebny na odpowiedź serwera po wysłaniu żądania przez przeglądarkę stron WWW. Prościej mówiąc, oznacza to czas, w którym serwer odpowiada po wpisaniu adresu URL w pasku adresu. Im mniejsza wartość TTFB, tym lepsza wydajność strony internetowej i jakość dostarczanej usługi.

TTFB serwera Hitme.pl zmierzyłem korzystając z narzędzia GTMetrix. Do pomiaru wykorzystałem serwery zlokalizowane w Londynie, tak jak w przypadku pozostałych testowanych hostingów.
W kilku przeprowadzonych przeze mnie testach (o różnych porach dnia) hosting Hitme.pl osiągał bardzo zbliżone wyniki. Najniższy TTFB jaki osiągnął to 1.2s (mniej = lepiej). Niestety to bardzo wysoka wartość, co nie świadczy najlepiej o tym parametrze serwera.

Wynik testu TTFB hostingu Hitme.pl
Wynik testu TTFB hostingu Hitme.pl

Korzystając z GTMetrix przetestowałem również Onload Time, czyli czas załadowania się wszystkich elementów strony i pobrania jej wszystkich zasobów. Tutaj ponownie negatywne zaskoczenie – bardzo wysoki czas w okolicach 2 sekund (mniej = lepiej).
W związku z niebyt dobrymi wynikami oceniam ten parametr hostingu Hitme.pl zaledwie na 2.5.

2. Test dużego ruchu

Użyłem narzędzia Loader.io do przeprowadzenia testu dużego ruchu na stronie internetowej. Wybrałem test Maintain client load, który pozwala na symulowanie stałego ruchu klientów (od 0 do 250) w ciągu minuty, wysyłających określoną liczbę zapytań przy użyciu protokołu https://.

Wyniki testu dużego ruchu serwera Hitme.pl
Wyniki testu dużego ruchu serwera Hitme.pl

Test niestety nie został ukończony – został przerwany po 12 sekundach. Serwery osiągnął średni czas odpowiedzi 10328ms, jednak na żadne zapytanie nie odpowiedział prawidłowo. W ciągu 12 sekund zwrócić 9 timeoutów. Pod kątem wydajności dużego ruchu serwer Hitme.pl wypada słabo. W związku z tym, że serwer nie przerwał testu po kilku sekundach oceniam tą próbę na 1.5 punktu.

3. Wydajność pod kątem WordPressa

Większość stron internetowych dostępnych w sieci została zbudowana przy użyciu aplikacji CMS, a przeważającą większość stanowią strony oparte na WordPressie. W związku z tym postanowiłem sprawdzić wydajność serwera pod kątem operacji wykonywanych przez WordPressa. Do przetestowania tego parametru użyłem wtyczki dostępnej w repozytorium WordPressa – WPPerformanceTester.

znak zapytania

Co to jest WordPress?

WordPress to bezpłatny system zarządzania treścią (CMS) oparty na języku PHP. Umożliwia tworzenie i zarządzanie stronami internetowymi, blogami i witrynami internetowymi. WordPress oferuje szeroki wybór wtyczek i motywów, dzięki czemu można tworzyć zaawansowane witryny internetowe. WordPress jest jednym z najpopularniejszych systemów CMS na świecie i jest dostępny w wielu językach.

Wynik testu wydajności pod kątem operacji WordPressa hostingu Hitme.pl
Wynik testu wydajności pod kątem operacji WordPressa hostingu Hitme.pl (mniej = lepiej)

Na wykresie, który znajdziesz powyżej wyniki serwera Hitme.pl zostały oznaczone kolorem błękitnym. Kolorem szarym oznaczono średnie uzyskiwane przez inne serwery testowane przy użyciu wtyczki. Zgodnie z wykresem serwer osiągnął wyniki tylko trochę poniżej średniej. Nie są to wyniki rewelacyjne, ale nie są też najgorsze.

Cały test został wykonany w czasie 9.8s, co jest mocno przeciętnym wynikiem i niestety świadczy o nie zbyt dobrej optymalizacji serwera pod kątem aplikacji WordPress. Ten parametr serwera oceniam na 3.

4. Wydajność dysku

Dysk serwer to jeden z jego najważniejszych elementów. Dzięki zastosowaniu szybkich dysków operacje na serwerze wykonywane są szybko i strony WWW działają błyskawicznie. Hitme.pl deklaruje wykorzystanie dysków SSD NVME – sprawdźmy jak to wygląda w praktyce.

Do testów dysku wykorzystałem narzędzie dd dostępne w terminalu (połączyłem się z hostingiem Hitme.pl po protokole SSH).

$ dd if=/dev/zero of=test bs=64k count=16k conv=fdatasync
16384+0 przeczytanych rekordów
16384+0 zapisanych rekordów
skopiowane 1073741824 bajtów (1,1 GB, 1,0 GiB), 9,99945 s, 107 MB/s

W przypadku tego testu przetestowałem dwa parametry dysku. twardego. Czas kopiowanych danych (im mniej tym lepiej) oraz prędkość – im więcej tym lepiej. W przypadku Hitme.pl wyniki prezentują się następująco:

 • czas: 9,99945 s (mniej = lepiej),
 • prędkość 107 MB/s (więcej = lepiej)

W tym przypadku serwer Hitme.pl również nie pokazał się od dobrej strony. Pomimo wykorzystania technologii dyskowej NVME serwer osiągnął bardzo przeciętne wyniki (dużo poniżej średniej). Dla porównania czołówka hostingów wyposażonych w dyski SSD NVME osiągała czas na poiomie 1,2 – 1,5s – to spora różnica. W związku z tym oceniam wydajność dysku hostingu Hitme.pl na 2.5.

znak zapytania

Co to jest SSD NVME?

SSD z technologią NVME to najwydajniejszy standard dysków SSD dostępnych na rynku. Dyski SSD NVME zapewniają dużą większą wydajność, prędkość odczytu i zapisu danych od standardowych dysków SSD.

5. Testy serwerów DNS

Na prędkość ładowania się stron WWW mają wpływ serwery DNS operatora hostingu, a w szczególności ich czas odpowiedzi na zapytanie wysłane przez użytkownika (po wpisaniu przez niego adresu strony w pasku adresu przeglądarki). Do sprawdzenia działania serwerów DNS użyłem narzędzia DNS Speed Benchmark, które wskazało, ile wynosi czas odpowiedzi serwerów DNS w zależności od ich położenia. Zweryfikowałem czasy dla Europy i Polski.

Czas odpowiedzi serwerów DNS Hitme.pl w Europie
Czas odpowiedzi serwerów DNS Hitme.pl w Europie
Czas odpowiedzi serwerów DNS Hitme.pl w Polsce
Czas odpowiedzi serwerów DNS Hitme.pl w Polsce

W tym przypadku serwer Hitme.pl poradził sobie bardzo dobrze! Serwery DNS zwłaszcza w Polsce odpowiadają bardzo szybko – poniżej 10ms – świetny wynik! W przypadku Europy czasy są wyższe, ale i tak nie przekraczają 40ms na większości terytorium kontynentu. Świetny wynik Hitme.pl zasługuje na piątkę!

6. Wydajność procesów PHP i bazy danych

Test wydajności PHP i bazy danych pozwolił mi zweryfikować jak szybko wykonują się na serwerze operacje skryptów PHP i bazy danych. Do testu wykorzystałem benchmark dostępny pod adresem https://github.com/vanilla-php/benchmark-php/blob/master/benchmark.php.
Skrypt działa na najnowszych wersjach PHP i wykonuje wiele różnych operacji sprawdzając jak szybko reaguje hosting. Pamiętaj, że wynik, który zobaczysz po wywołaniu skryptu może się nieco różnić, od tego prezentowanego poniżej, ponieważ zależy on od kilku czynników, m.in. obciążenia serwera w danym momencie. Poniżej prezentuję najniższy wynik jaki osiągnął serwer Hitme.pl podczas wykonywanych przeze mnie testów.

Wynik testu wydajności PHP i bazy danych hostingu Hitme.pl
Wynik testu wydajności PHP i bazy danych hostingu Hitme.pl (mniej = lepiej)

Serwery osiągnął przeciętne wyniki wydajności operacji PHP i bazodanowych. Cały skrypt wykonał się w 0.685s (mniej = lepiej), co nie jest złym wynikiem, ale do czołówki trochę brakuje. Oceniam ten parametr serwera na 3.5.

znak zapytania

Co to jest baza danych?

Baza danych jest systemem przechowywania i organizacji informacji. Składa się z tabel, które zawierają dane, oraz relacji między nimi. Baza danych umożliwia wyszukiwanie informacji, tworzenie raportów i udostępnianie danych. Jest to szczególnie przydatne w zastosowaniach, w których dane są często aktualizowane i wykorzystywane do tworzenia raportów. Bazy danych stanowią również ważną część stron WWW opartych na aplikacjach CMS.

7. Test szybkości łącza

Ważnym składnikiem działania naszych stron internetowych jest ich prędkość, która po części zależy od szybkości łącza obsługującego nasz hosting. W tym teście sprawdziłem jak szybko serwer pobierze plik o wadze 1000MB z zewnętrznego źródła, czyli serwerów operatora danych (firmy Hetzner). W wyniku testu znajdziesz informacje o czasie pobrania pliku (w sekundach, mniej = lepiej) oraz średniej prędkości pobierania danych (więcej = lepiej).

[mojadomz@h5el ~]$ wget https://speed.hetzner.de/1GB.bin —-report-speed=bits
--2023-02-01 10:16:15-- https://speed.hetzner.de/1GB.bin
Translacja speed.hetzner.de (speed.hetzner.de)... 88.198.248.254, 2a01:4f8:0:59ed::2
Łączenie się z speed.hetzner.de (speed.hetzner.de)|88.198.248.254|:443... połączono.
Żądanie HTTP wysłano, oczekiwanie na odpowiedź... 200 OK
Długość: 1048576000 (1000M) [application/octet-stream]
Zapis do: `1GB.bin'

1GB.bin       100%[===================>]  1000M 34,0MB/s   w 56s   

2023-02-01 10:17:11 (17,8 MB/s) - zapisano `1GB.bin' [1048576000/1048576000]

--2023-02-01 10:17:11-- http://xn---report-speed=bits-qn9j/
Translacja xn---report-speed=bits-qn9j (xn---report-speed=bits-qn9j)... nieudane: Name or service not known.
wget: nie udało się rozwiązać adresu hosta `xn---report-speed=bits-qn9j'
ZAKOŃCZONO --2023-02-01 10:17:11--
Całkowity czas zegarowy: 56s
Pobrano: 1 plików, 1000M w 56s (17,8 MB/s)

Serwer hitme.pl poradził sobie z tym testem przyzwoicie osiągając średnią prękdość pobierania danych na poziomie 17,8MB/s (więcej = lepiej). Plik o wadze 1000MB pobrał w czasie 56 s. To wynik, który zasługuje solidną czwórkę!

8. Testy wydajnościowe – podsumowanie

TestOcena
Test prędkości – TTFB2.5/5
Test dużego ruchu1.5/5
Wydajność pod kątem WordPressa3/5
Wydajność dysku2.5/5
Testy serwerów DNS5/5
Wydajność procesów PHP i bazy danych3.5/5
Test szybkości łącza4/5
Ogólna ocena za wydajność3.2/5

Na podstawie wszystkich wykonanych przeze mnie testów jednostkowych oceniam wydajność hostingu Hitme.pl na 3. Hosting nie jest dobrze zoptymalizowany pod kątem WordPressa, a czas odpowiedzi serwera (TTFB) jest wysoki. Pozytywnym aspektem są czasy odpowiedzi serwerów DNS – w tym przypadku Hitme.pl poradził sobie naprawdę dobrze.

Bezpieczeństwo

Po przeprowadzonych testach wydajności hostingu Hitme.pl przyszedł czas na sprawdzenie poziomu zabezpieczeń serwera.

1. Kopie zapasowe

Na początek sprawdźmy jak w Hitme.pl wygląda kwestia kopii zapasowych plików stron WWW, baz danych i skrzynek pocztowych.
Hitme.pl w przypadku pakietów Hosting WordPress wykonuje kopie zapasowe plików stron raz na 24 godziny i przechowuje je przez 14 dni. Bazy danych są backupowane co 12 godzin i również przechowywane przez 14 dni. Jeśli chodzi o skrzynki pocztowe to ich kopie wykonywane są co 24h i przechowywane przez 14dni.

Kopie są przechowywane przez dwa tygodnie, więc do dobry wynik. Dodatkowo mamy możliwość przywrócenia kopii zapasowej bezpośrednio w Panelu zarządzania hostingiem – DirectAdmin w sekcji JetBackup.

JetBackup - narzędzie do zarządzania kopiami zapasowymi w Hitme.pl
JetBackup – narzędzie do zarządzania kopiami zapasowymi w Hitme.pl

JetBackup jest dostępny tylko w wersji angielskiej i posiada sporo rozbudowanych opcji, przez co może nie być intuicyjny dla początkujących użytkowników serwera. Warto jednak pochwalić Hitme.pl za udostępnienie tego narzędzie – nie każdy hostingodawca oferuje taką możliwość.

2. Transfer plików

Ważnym aspektem korzystania z serwera jest wysyłanie i pobieranie plików. Dobrze, by hosting oferował szyfrowane protokoły wymiany plików, które chronią dane dostępowe i same pliki.

W przypadku Hitme.pl mamy dostęp do wszystkich popularnych szyfrowanych protokołów wymiany danych z serwerem FTP.

FTPs
SFTP
SSH
znak zapytania

Co to jest FTPs i SFTP?

FTPs i SFTP to rozszerzenia protokołu wymiany plików FTP, które pozwalają na szyfrowanie danych dostępowych i/lub przesyłanych danych. FTPS szyfruje jedynie dane dostępowe, natomiast podczas połączenia poprzez SFTP szyfrowane są również wysyłane i odbierane dane.

Dostęp do SSH otrzymujemy wraz z aktywacją serwera i do zalogowania się należy użyć danych dostępowych do konta panelu DirectAdmin.

znak zapytania

Co to jest SSH?

SSH to protokół komunikacyjny służący do łączenia się ze zdalnymi komputerami, np. serwerami. Dzięki SSH możesz efektywnie zarządzać plikami, wykonywać na nich operacje, archiwizować pliki i katalogi otrzymać dostęp do usług mysql, rsync, php oraz wiele innych.

3. Separacja katalogów

Każda strona WWW, zwłaszcza ta oparta na systemie CMS, np. WordPress narażona jest na infekcje. Jeśli na serwerze posiadamy więcej, niż jedną stronę infekcje mogą przechodzić pomiędzy nimi. Przed tym chroni separacja katalogów.

znak zapytania

Do czego służy separacja katalogów?

Separacja jest szczególnie ważna jeśli na serwerze posiadasz więcej, niż jedną stronę WWW. Jeśli katalogi Twoich stron mają włączoną separację i na jednej ze stron wystąpi infekcja wirusowa to wirus nie przedostanie się do katalogu drugiej strony. Separacja ogranicza dostęp skryptom tylko do katalogu strony.

Hitme.pl oferuje separację stron WWW poprzez parametr open_basedir. Separację możemy aktywować w Panelu Zarządzania Serwerem Web w sekcji Select PHP Version w zakładce Opcje.

Okno włączenia separacji katalogów w Hitme.pl

4. WAF

WAF (z ang. Web Application Firewall) to zabezpieczenie zaprojektowane do ochrony aplikacji internetowych przed atakami hakerskimi. WAF skanuje cały ruch sieciowy w celu wykrycia i blokowania niepożądanych działań, takich jak SQL injection, XSS, ataki DoS/DDoS itp. Może również monitorować dostęp do aplikacji i wymuszać silne uwierzytelnianie użytkowników. WAF może być wdrożony jako urządzenie, jak również jako usługa w chmurze.

W przypadku Hitme.pl otrzymujemy dostęp do WAF wzbogaconego o rozszerzoną ochroną przed malware. WAF, z którego korzysta Hitme.pl to modsecurity, który dostępny jest na licencji open source. Dzięki oferowanym zabezpieczeniom możemy mieć pewność, że hosting będzie odporny na ataki.

znak zapytania

Co to jest open source?

Licencja open source to rodzaj licencji, która określa zasady i warunki użytkowania oprogramowania, który jest dostępny w trybie otwartym. Licencja open source umożliwia użytkownikom wolne korzystanie, modyfikowanie i dystrybuowanie oprogramowania, zgodnie z warunkami i ograniczeniami określonymi w licencji.

5. Zabezpieczenia poczty

Kolejnym istotnym elementem hostingu jest poczta e-mail, a w szczególności jej zabezpieczenia. Hitme.pl udostępnia niewiele podstawowych mechanizmów zabezpieczających.

Mechanizmy zabezpieczające pocztę

Działanie dostępnych mechanizmów sprawdziłem wysyłając i odbierając wiadomości na różne serwery pocztowe (m.in. Gmail, Onet Poczta i poczta WP.pl) dodatkowo sprawdzając nagłówki wiadomości. W poniższej tabeli znajdziesz mechanizmy domyślnie aktywne dla poczty lub możliwe do wdrożenia bezpośrednio w panelu do zarządzania serwerem.

SPF
DKIM
DMARC

Niestety, Hitme.pl oferuje jedynie rekord SPF. Ten rekord jest automatycznie tworzony podczas dodawania domeny do serwera. Rekordów DKIM i DMARC nie możemy wygenerować w panelu hostingodawcy. Możemy oczywiście skorzystać z zewnętrznych generatorów i dodać rekordy samodzielnie, jednak jest to trudniejsza procedura. Szkoda – większość operatorów hostingu oferuje natywnie większość rekordów pocztowych.

6. SSL

Certyfikaty SSL pozwalają na połączenie się z Twoją stroną internetową przy użyciu szyfrowanego protokołu https://, co zapewnia bezpieczeństwo wszystkich danych wysyłanych między Twoją stroną a jej użytkownikami. Jeśli domena posiada aktywny certyfikat SSL, będziesz to widzieć na pasku adresu przeglądarki – obok nazwy domeny znajdziesz zamkniętą kłódkę.

Hitme.pl posiada w swojej ofercie certyfikaty komercyjne (płatne), który ceny rozpoczynają się od 23,60 zł netto za rok oraz bezpłatny certyfikat SSL Let’s Encrypt dla każdej domeny. Darmowy SSL możemy aktywować samodzielnie w panelu DirectAdmin przechodząc do zakładki Certyfikaty SSL -> Uzyskaj automatyczny certyfikat od dostawcy ACME. Wygenerowanie certyfikatu nie jest trudne i nie powinno sprawić problemów nawet początkującym użytkownikom.

Okno aktywacji certyfikatu SSL w Hitme.pl
Okno aktywacji certyfikatu SSL w Hitme.pl

7. Zabezpieczenia DNS

Hitme.pl oferuje zabezpieczenie DNSSEC, które można aktywować bezpośrednio w Panelu Klienta operatora. Hostingodawca niestety nie oferuje DNS Anycast. Nie jest to wielką wadą, ale warto o niej wspomnieć.

znak zapytania

Co to jest DNSSEC?

DNSSEC to technologia zapewniająca bezpieczeństwo protokołu DNS. Umożliwia ona weryfikację (autentyczność) domen i odpowiedzi DNS, aby upewnić się, że użytkownik jest przekierowany do właściwej witryny internetowej. Technologia DNSSEC używa cyfrowego podpisu do zabezpieczenia odpowiedzi DNS, dzięki czemu odpowiedzi są zaszyfrowane i zweryfikowane przed przekazaniem użytkownikowi.

8. Bezpieczeństwo – podsumowanie

Serwer Hitme.pl oferuje sporo zabezpieczeń, takich jak dostęp do szyfrowanego protkołu SSH, darmowe certyfikaty SS, czy dostęp do mechanizmu zarzdzania kopiami zapasowymi. Jest jednak kilka ważnych braków, m.in. brak możliwości wygenerowania rekordów DKIM i DMARC bezpośrednio w Panelu zarządzania hostingiem. W związku z tym poziom zabezpieczeń hostingu hitme.pl oceniam na 4.

Testy panelu

Zakup hostingu wiąże się z otrzymaniem od dostawcy dostępu do Panelu zarządzania usługami. Często otrzymujemy dostęp do jednego rozbudowanego Panelu, który pozwala na wszystkimi zarządzanie usługami. W Hitme.pl otrzymujemy do dyspozycji aż trzy panele – jeden, Panel Klienta, służy do zarządzania domenami, certyfikatami, płatnościami i kontaktu z Biurem Obsługi Klienta. Nie pozwala on jednak na zarządzanie hostingiem. Do tego służy drugi panel – DirectAdmin. Dostęp do panelu zarządzania hostingiem uzyskujemy bezpośrednio z Panelu Klienta – w tym celu wystarczy przejść do zakładki Twoje usługi -> wybrać z listy nasz hosting -> wybrać z listy pakiet -> wybrać odnośnik Panel Zarządzania i kliknąć przycisk Click here to access Control Panel. Droga trochę zawiła, ale da się odnaleźć tę opcję. W związku z tym, że testuję hosting, to w tej recenzji skupię się na ocenie panelu do zarządzania nim – DirectAdmin. Ostatni panel, który służy do zarządzania pocztą.

1. Dostępne narzędzia

Panel DriectAdmin jest stosowany przez dużą część hostingodawców w Polsce. Jest on stosunkowo wygodny w obsłudze i oferuje sporo opcji. Sprawdźmy jakie funkcjonalności oferuje DirectAdmin w przypadku Hitme.pl.

Panel zarządznia hostingiem Hitme.pl oferuje sporo rozbudowanych opcji, m.in. instalator aplikacji CMS, czy możlwiość zarządzania instancjami Redisa. Przyjrzyjmy się tym najciekawszym funkcjom.

Hosting Hitme.pl oferuje instalator aplikacji CMS Installatron. To popularna aplikacja, która dostępna jest u części hostingodawców dostępnych na polskim rynku. Oferuje on możliwość instalacji dużej ilości aplikacji – od popularniejszych, takich jak WordPress, Joomla, PrestaShop czy Drupal, po mniej popularne, takie jak Matomo (narzędzie do statystyk), Roundcube (do zarządzania pocztą e-mail), czy NextCloud narzędzie do zarządzania plikami w chmurze). Rozwiązanie oferuje dostęp do wielu ciekawych aplikacji, spośród których każdy odnajdzie interesujące go narzędzie. Co ważne – aplikacja instaluje najnowsze wersje dostępnych aplikacji.

Okno instalatora aplikacji CMS w Hitme.pl
Okno instalatora aplikacji CMS w Hitme.pl

Poza wbudowanym instalatorem aplikacji znajdziemy tu również narzędzie do uruchamiania na hostingu aplikacji NodeJS i Python, co nie jest standardem na rynku – to spory plus.

W DirectAdminie znajdziemy również wbudowaną przeglądarkę plików FTP, która jest naprawdę wygodna w użytkowaniu.

Okno przeglądarki plików FTP w Hitme.pl
Okno przeglądarki plików FTP w Hitme.pl

W panelu znajdziemy również możliwość samodzielnej aktywacji mechanizmu Redis Cache, który może znacząco przyśpieszyć działanie naszej witryny. Nie ma tutaj zbyt wielu opcji zarządzania mechanizmem, ale przynajmniej możemy go aktywować. Do zarządzania ustawieniami Redisa najlepiej skorzystać z wtyczki na naszej stronie WWW.

Menedżer instancji Redisa w Hitme.pl
Menedżer instancji Redisa w Hitme.pl
znak zapytania

Co to jest Redis?

Redis to bardzo szybka, wydajna i skalowalna baza danych NoSQL. Może przechowywać dane w postaci klucz-wartość, struktury danych (takie jak listy, zbiory, hasze i zakresy), a także zaawansowane struktury danych, takie jak geoprzestrzenne indeksy. Redis ma wiele zalet, w tym szybkość i wysoce skalowalną architekturę, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla aplikacji wymagających wysokiej wydajności.

Dodatkowo, tak jak wspominałem w rozdziale o bezpieczeństwie – w panelu DirectAdmin znajdziemy rozbudowane narzędzie do zarządzani kopiami zapasowymi i przywracania stron WWW z backupu.

Panel zarządzania hostingiem Hitme.pl oferuje sporo opcji, jednak dodatkowe narzędzia w nim dostępne nie są zazwyczaj przetłumaczone na język polski, więc brak znajomości języka angielskiego może się okazać barierą podczas korzystania z hostingu Hitme.pl. Dodatkowo wiele opcji dostępnych w panelu jest zaawansowana, więc początkujący użytkownicy mogą mieć trudności z obsługą tego narzędzia. Przydałoby się więcej opisów funkcji w panelu.

2. Zabezpieczenia panelu

Panel Klienta jest miejscem, w którym zarządzamy wszystkimi naszymi usługami. W tym miejsc możemy zmienić hasła do naszych usług, stron WWW, czy skrzynek pocztowych. Ważne, by takie miejsce było odpowiednio zabezpieczone.

W przypadku Hitme.pl Panel Klienta możemy zabezpieczyć poprzez aktywację dwuskładnikowego logowania z użyciem aplikacji generującej dodatkowe kody, np. Google Authenticator, Duo Security lub urządzenia U2F. Dużym plusem jest ilość rozwiązań, z którym możemy skorzystać w przypadku zabezpieczenia 2FA.

Fukncję możemy aktywować w Panelu Klienta przechodząc do zakładki Bezpieczeństwo w sekcji Konto.

Opcja włączenia 2FA w panelu Hitme.pl
Opcja włączenia 2FA w panelu Hitme.pl

Niestety w panelu DirectAdmin (panelu do zarządzania serwerem) nie znalazłem opcji włączenia dwuetapowego logowani – szkoda.

3. Udostępnianie hostingu innym użytkownikom

Wielu webdeveloperów i agencji tworzących strony internetowe i aplikacje webowe ma problem z zarządzaniem wieloma usługami hostingowymi swoich klientów. Przeglądanie wszystkich haseł i danych dostępowych, które otrzymują od klientów, jest czasochłonne i bardzo trudne. Sytuacja komplikuje się, gdy klient samodzielnie zmienia dane dostępowe np. do serwera FTP lub bazy danych, bez wiedzy twórców strony.

Hitme.pl udostępnia możliwość tworzenia subkont, które będą miały dostęp do naszego konta. To narzędzie bardzo ułatwia proces udostępniania hostingu innym użytkownikom – dzięki niemu nie musimy podawać bezpośrednio danych dostępowych. To ciekawe rozwiązanie, które zasługuje na pochwałę!

Okno dodawania uprawnień do konta w Hitme.pl
Okno dodawania uprawnień do konta w Hitme.pl

4. Testy panelu – podsumowanie

Hitme.pl udostępnia nam trzy panele – jeden do ogólnego zarządzania usługami, drugi do zarządzania serwerem, a trzeci do zarządzania skrzynkami e-mail. Podzielenie funkcji na trzy panele może być mylące zarówno dla początkujących użytkowników, jak i tych zaawansowanych. Znalezienie niektórych rzeczy sprawiło mi duży problem i zabrało sporo czasu. Panele oferuje kilka ciekawych opcji, zwłaszcza panel DirectAdmin (służący do zarządzania serwerem), jednak posiadają one sporo wad. Przede wszystkim polskie wersje paneli nie są przetłumaczone w pełni. Jest wiele elementów, które w polskiej wersji językowej przedstawione są po angielsku. Takie niedopracowanie nie świadczy zbyt dobrze o hostingodawcy. Panel DirectAdmin oferuje sporo bardzo rozbudowanych funkcji, które często nie posiadają jasnych opisów danej funkcji – może to sprawić trudność użytkowania początkującym użytkownikom. Warto też wspomnieć o niedziałających funkcjach. Jedną z nich jest opcja Status Serwerów dostępna w Panelu Klienta. Opcja niestety nie działa podczas wykonywania testów. Ten sam problem dotyczył Chatu z konsultantem. Odnośnik nie otwierał nowego czatu, a przenosił po prostu do strony z przesłanymi przeze mnie zgłoszeniami. Niedziałające funkcje to poważny minus.

ZaletyWady
✔ możliwość dodawania/edycji zadań Cron✗ brak logowania dwuskładnikowego w panelu DirectAdmin
✔wbudowany instalator aplikacji CMS✗ wiele nieprzetłumaczonych elementów w polskiej wersji obu paneli
✔ możliwość aktywacji SSH z poziomu Panelu✗ brak możliwości weryfikacji statusu serwerów pomimo występowania tej opcji w Panelu
✔ możliwość aktywacji instancji Redisa✗ niedziałający czat w Panelu Klienta
✔ logowanie dwuetapowe w Panelu Klienta✗ podział funkcji na trzy osobne
✔ możliwość udostępnienia hostingu innemu użytkownikowi

Pomimo tego, że panele Hitme.pl oferuje dużo ciekawych i rozbudowanych funkcji to niestety nie są one dobrze dopracowane – zwłaszcza Panel Klienta Hitme.pl Panel nie jest do końca przetłumaczony, przez co mamy dwie wersje językowe w jednej. Dodatkowo część opcji w Panelu Klienta po prostu nie działa. Oceniam Panele Hitme.pl na 2.

Testy RODO

Większość stron internetowych przetwarza dane swoich użytkowników, dlatego aby to robić zgodnie z obowiązującymi przepisami najlepiej jest podpisać umowę dotyczącą przetwarzania danych osobowych z operatorem hostingu.

Hitme.pl oferuje możliwość zawarcia takiej umowy, ale niestety nie udostępnia do tego celu dedykowanego narzędzia. W celu podpisania umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych należy założyć zgłoszenie do Biura Obsługi Klienta, który przygotuje i wyśle nam wzór umowy. Umowę możemy na szczęście podpisać i odesłać mailowo.

Procedura mogłaby być prostsza i wygodniejsza, tak jak u niektórych operatorów hostingu, ale dobrze, że w ogóle operator udostępnia taką opcję.

Testy supportu

Obsługa klienta jest istotnym aspektem w przypadku hostingu, który może mocno wpłynąć na opinię klienta o samym hostingu i firmie. Firmy dostępne na polskim rynku oferują różny posiom obsługi – sprawdźmy jak ten aspekt wygląda w Hitme.pl.

1. Dostępne kanały supportu

Hitme.pl oferuje kilka kanałów kontaktu. Wśród nich znajdziemy – czat, infolinię i zgłoszenia mailowe (w tym centrum zgłoszeń mailowych w Panelu Klienta). Niestety, warto zaznaczyć na początku, że w przypadku kliku kanałów kontakt jest utrudniony, wręcz nawet odradzany przez konsultantów Biura Obsługi Klienta. Podczas jednej z rozmów na czacie uzyskałem informację, że konsultanci pracują tylko w dni robocze w godzinach 8:00-18:00 i tylko wtedy pracuje czat i infolinia. Dodatkowo konsultant odradził mi korzystanie z infolinii twierdząc, że czas oczekiwania na połączenie mocno się wydłuży z powodu niewielkiej ilości konsultantów. Zachęcił mnie również do korzystania głównie z pomocy mailowej. To jest zgodne z informacją na stronie Hitme.pl, w której operator wskazuje, by z infolinii korzystać jedynie w sytuacjach alarmowych. Szkoda, że hostingodawca zachęca do korzystania ze sposobu kontaktu, na którym czas oczekiwania na odpowiedź jest najdłuższy.

Infolinia+48 530 630 021
E-mailpomoc@hitme.pl
Czatdostępny na stronie https://hitme.pl/
System zgłoszeńdostępny w Panelu Klienta

Pomimo tego, że Hitme.pl oferuje sporo kanałów kontaktu, to niestety nie są one dostępne 7 dni w tygodniu i sami konsultanci obsługi odradzają korzystanie z niektórych.

2. Informacje o testach

Testy wykonywałem korzystając z czatu i systemu zgłoszeń dostępnym w Panelu Klienta . Wysyłałem zarówno proste zapytania, jak i bardziej złożone.

Obsługę klienta testowałem o różnych porach dnia i w różne dni tygodnia.
Poniżej znajdziesz wyniki i podsumowanie testów supportu, które przeprowadziłem.

3. Testy supportu

 • Czat – w przypadku tego narzędzia czas oczekiwania jest dość długi. Często okazywało się, że próba połączenia z konsultantem jest niemożliwa (pomimo wykonania próby w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta, w których zgodnie z zapewnieniami firmy czat powinien działać). Jeśli udało mi się połączyć to na odpowiedzi konsultanta zdażyło mi się czekać nawet 15-20 minut do pół godziny. To dość długi czas biorąc pod uwagę, że czat powinien być miejscem, gdzie można szybko uzyskać pomoc. Dodatkowo warto wspomnieć, że w Panelu Klienta zakładka z czatem nie działa poprawnie i kieruje do systemu zgłoszeń mailowych. Odpowidzi, które otrzymywałem na czacie były mało szczegółowe – często konsultant przesyłał tylko link do działu pomocy.
 • Zgłoszenia mailowe – to narzędzie testowałem również o różnych porach dnia i tutaj wyniki są różne. Zdarzało mi się często otrzymać odpowiedź na utworzone zgłoszenie w ciągu 20-30 minut, ale zazwyczaj na odpowiedź czekałem dużo dłużej – nawet kilka godzin. W przypadku tego kanału kontaktu odpowiedzi było konkretne, choć mogłyby być trochę bardziej szczegółowe.

4. Testy supportu – podsumowanie

Pomimo tego, że Hitme.pl oferuje kilka kanałów kontaktu to jednak jakość obsługi stoi na mocno przeciętnym poziomie. Konsultanci odradzają korzystanie z infolinii, bo jak sami mówią czas oczekiwania jest długi. Nie inaczej jest na czacie dostępnym na stronie głównej firmy – długi czas oczekiwanie i nieszczegółowe odpowiedzi w formie linków do działu pomocy. Najlepszą pomoc otrzymałem korzystając z działu zgłoszeń w Panelu Klienta, jednak tutaj czas oczekiwania na odpowiedź może wynieść nawet kilka godzin.
Po przeanalizowaniu wyników testu oceniam support Hitme.pl na 2.

Opinie o firmie

Hitme.pl działa na polskim rynku o 15 lat i ma swoją siedzibę w Gdańsku.

Dane firmy:

HITME.pl – MAREK BAJERSKI
ul. F. Mamuszki 17A
80-178 Gdańsk, Polska

Firma niestety nie posiada wizytówki w serwisie Google. Dodatkowo opinie na Facebook zostały wyłączone przez właściciela strony. Niestety nie mogę zweryfikować opinii o Hitme.pl — szkoda.

Wizytówka hitme.pl w serwisie Facebook
Wizytówka hitme.pl w serwisie Facebook

Podsumowanie

Podsumowaując, po przeanalizowaniu wyników testów wydajnościowych, bezpieczeństwa i supportu firmy Hitme.pl uważam, że jest sporo do poprawy. Przede wszystkim na niskim poziomie stoi wydajność serwera, który w wielu testach wypadł bardzo przeciętnie. Niedopracowany Panel Klienta i obsługa na niskim poziomie nie sprawiają dobrego wrażenia i mogą wręcz zniechęcać klientów. Dodatkowo podział opcji na trzy osobne panele (klienta, do zarządzania hostingiem i do zarządzania pocztą) jest bardzo nieintuicyjny. Niestety, nie mogę Ci z czystym sumieniem polecić wyboru tego hostingu, zwłaszcza jeśli jesteś osobą początkującą.

check mark

Moja ocena hostingu

3 / 5

4/5

Bezpieczeństwo

4/5

Oferta

2/5

Panel Klienta

3.2/5

Wydajność

2/5

Support

Sprawdź kod rabatowy hitme.pl

i zyskaj 5% rabatu na rejestrację serwera!

Kod rabatowy na hosting hitme.pl: H8HXISOJH475na rejestrację serwera.